piątek, 29 stycznia 2016

Ścieżka słońca - Lisa Kleypas

(2/2016) "Ścieżka słońca" Lisa Kleypas (Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2013), czyli ulica Rainshadow, na końcu której stoi biały wiktoriański dom.


Miejsce i czas:
Zatoka Friday (Friday Harbor) - wyspa San Juan w stanie Waszyngton w USA, czasy współczesne

W skrócie:
Ona i on, Lucy Marinn - pasjonuje się szkłem (m.in. tworzy witraże) i właśnie chłopak zostawił ją dla jej siostry, Sam Nolan - posiada własną winnicę i nie chce się angażować w związek. Czy ta para może być razem? Książka pełna miłości i magii...
Według wydawcy jest to pierwsza część trylogii znad Zatoki Friday. Natomiast szperając w internecie znalazłam, że to druga powieść z tej serii. Pierwsza część to "Christmas Eve at Friday Habor" (Książki nie wydano w Polsce, ale w telewizji był emitowany film na jej podstawie pt. "Gwiazda z Holly")

Moim zdaniem:
To moje pierwsze spotkanie z tą autorką. "Ścieżka słońca" przypomina mi trochę powieści Nory Roberts. Mimo wszytko zakochałam się w tej książce. Po prostu ją pochłonęłam. Teraz czas na kolejną książkę znad Zatoki Friday - "Jezioro marzeń".

Cytaty:
"Gdy posiadamy jakąś pasję, nie ma nic lepszego nad podzielenie się nią." (s. 247)
"Bywały w życiu chwile, gdy należało podjąć ryzyko, mimo że mogło się zakończyć niepowodzeniem. W przeciwnym razie człowiek żałowałby tego, czego nie zrobił... dróg, których nie wybrał, i rzeczy, których nie doświadczył." (s. 229)
"Gdy dwoje ludzi śpi w jednym łóżku, można uznać to za akt wielkiego wzajemnego zaufania. Dzielą z sobą swoją bezbronność. Jest to nieco inna bliskość niż seks, ale równie silna." (s. 312)
"Najważniejsze i najpiękniejsze jest wspólne przezwyciężanie trudności. Bycie z sobą na dobre i na złe." (s. 347)
"Miłość była tajemnicą wszystkiego... To ona sprawia, że winne krzewy dojrzewały, to ona wypełniała przestrzeń pomiędzy gwiazdami i stanowiła oparcie dla jego stóp. Nie liczyło się, czy człowiek przyznawał się do niej, czy nie. Nie można było powstrzymać deszczu ani zasłonić słońca. A jedno ludzkie serce posiadało nie mniej siły niż każde z tych zjawisk." (s. 341)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz